ANA SAYFA SSS PROJELER EĞİTİM SETLERİ İLETİŞİM
BİLGİSAYARIM ÇOK YAVAŞ ÇALIŞIYOR!

Bu problemin 3 nedeni var.Bunlar;

1-)İnternet Kaynaklı Problemler

2-)Bilgisayar Kaynaklı Problemler

Çözüm Nedir?

1.İlk olarak internet bağlantısı devre dışı bırakılmalıdır.

-Hard disk'te yeterli alanın bulunmaması.

Bu problemin çözümü için uzun süredir kullanmadığınız dosyaları yedeğe aldıktan sonra silerek işe başlayabilirsiniz.

-Bilgisayar başlarken otomatik açılan uygulamalar Başlat çubuğu-Çalıştır-msconfig yazılır-Açılan pencerede otomatik olarak çalışan uygulamaları düzenleyebilirsiniz.Ancak Microsoft'un programları için bir değişiklik yapmamanızı öneririm.

İNDİRMELER ÇOK YAVAŞ İLERLİYOR!

1-)İlk olarak hız testi yapılmalıdır.Bunun için www.speedtest.net adresinden faydalanabilirsiniz.Burada ping değerinin 100 milisaniye'nin altında olmaması gerekir.

2-)Arka planda bir indirme işleminin olmaması gerekir.

3-)Ağ donanımının güncelleştirilmesi gereklidir.

4-)Son olarak modeminizi kapatıp yeniden açmanız çok fayda sağlayacaktır.

PC DEVAMLI KAPANIP YENİDEN BAŞLIYOR!

1-)Güncelleme esnasında bilgisayar kapanıp yeniden açılabilir.

Anakart,ekran kartı ve ağ kartının kontrol edilmesi gerekir.

3-)Bilgisayarın aşırı ısınıp kapanmasıda bu nedenler arasındadır.Bu durumda bilgisayarın aşırı ısınmasını önlemenizi ve temizlemenizi tavsiye ederiz.

BİLGİSAYARIMIN EKRANINA ÇEŞİTLİ REKLAMLAR GELİYOR!

Herhangi bir tarayıcı çalışmadığı halde ekrana reklamlar geliyorsa,adware(reklam yazılımları) yüklemiş olabilirsiniz.Bu durumda güvendiğiniz bir antivirüs programıyla bilgisayarınızı taramanızı tavsiye ederiz.Eğer sorun çözülmezse Malwarebytes AntiMalware programınızı kullanmanızı tavsiye ederiz.Bu antivirüs programını kullanmadan önce kendi antivirüs programınızı devre dışı bırakmalısınız.Aksi halde çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

GOOGLE ADRESİNİ GİRMEME RAĞMEN FARKLI SİTELER AÇILIYOR!

Yapılması gereken ilk şey Başlat Çubuğu-Denetim Masası-Programlar-Program Kaldır- yolunu izleyerek sizin isteğiniz dışında yüklenmiş olan programları/antivirüsleri silmek olacaktır. Eğer problem hala devam ediyorsa;

Tarayıcıya sağ tuşla tıklanır.

Açılan pencereden tarayıcı ismine tekrar sağ tıklanır.

“Özellikler” seçeneği seçilir.

“Hedef” yazan kısımdaki .exe” den sonraki tüm yazılar silinir.

Yani, “C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe” olacak şekilde ayarlanır.

“Uygula” ve “Tamam” tıklanarak işlem tamamlanır.

GÜN İÇERİSİNDE Wi-Fi BAĞLANTISI SÜREKLİ OLARAK KOPUYOR!

Her şeyden önce bu sorunun bilgisayardan mı, internet sağlayıcısından mı yoksa modemden mi kaynaklandığı tespit edilmelidir. Düşük sinyal durumunu göz önünde bulundurarak modeminize yakın bir bölge seçin. Kablosuz donanım güncellemelerinin yapıldığından emin olun. İnternet erişimi simgesi (sağ alt köşede) üzerine sağ tıklayarak “Sorunları gider” seçeneğini seçin ve adımları takip edin. Windows, yaşadığınız sorunun nedenini bildirecektir. Tüm bunlar işe yaramazsa teknik servisi aramak gerekir.

İNTERNETTE BAZI SİTELERE GİRİŞ YAPARKEN GÜVENLİK SERTİFİKASI PROBLEMİ OLUŞUYOR!

Bilgisayarınız eskiyse zamanla, CMOS bataryalarında sorunlar meydana gelecektir. Bu bataryalar, sistem saatinin web siteleriyle senkronize olarak çalışmasına olanak sağlar. Eğer bu senkronizasyon bozulursa, internet sitelerindeki güvenlik sertifikaları problemi ortaya çıkar. Bunun için, sistem saatinizi ayarlayarak güncel konuma getirmeniz gerekmektedir. Böylece çok büyük bir problemmiş gibi görünen bu sorun, küçük bir işlemle hallolur.

AKTİF OLARAK KULLANDIĞIM YAZICI,HERHANGİBİR BASKI YAPMIYOR!

Öncelikle yazıcınızın son güncellemelere sahip olduğundan, kağıt ve kartuş eksiğinizin olmadığından emin olmalısınız. Bunlara rağmen baskı gerçekleşmiyorsa, yazıcıyı kapatıp yeniden açmak gerekir. Bilgisayarınız üzerinde sağ alt köşedeki yazıcı simgesine tıklayarak basım sırasını inceleyin. Açılan pencerede yazıcının çevrimdışı kullanılmasına dair herhangi bir işaret olmadığından emin olun.

Mailime gönderilen ek dosyaları açarken problem yaşıyorum!

Bu problemin ana kaynağı, dosyayı açacak olan programın sizin bilgisayarınızda olmamasıdır. Mailde gönderilen dosyanın formatını inceleyerek, hangi programın desteklediğini Google üzerinden araştırabilirsiniz. Maildeki dosyanın herhangi bir formatı olmadığını görüyorsanız, manuel şekilde dosya isminin sonuna format ekleyebilirsiniz.

BAZI PROGRAMLAR,YENİ ALDIĞIM BİLGİSAYARDA ÇALIŞMIYOR!

İlk olarak, çalıştırmayı denediğiniz yazılımın, bilgisayarınızın işletim sistemine uyum sağlayıp sağlamadığını kontrol edin. Unutmayın ki eski sürüm yazılımların Windows 8 işletim sisteminde çalışmadığı bilinmektedir. Bu eski yazılımların çalışmasını sağlamak için uyumluluk modunu etkinleştirmeniz gerekir.

Yazılım üzerinde sağ tıklanır ve “Özellikler” seçilir.

Açılan pencereden “Uyumluluk” seçeneği tıklanır.

Buradan eski sürüm bir işletim sistemi tercih edilir.

Ayrıca Mac OS X programları ve 64 bit olan programlar, 32 bit olan işletim sisteminde çalışmazlar.

Bununla birlikte 32 bit programlar 64 bit olan işletim sistemlerinde çalışabilirler.

Tüm bu farklı çözümlere rağmen hala yolunda gitmeyen durumlar varsa, teknik servisle iletişime geçerek probleminizi giderebilirsiniz. Format atmak da birçok problemin giderilmesi için tercih edilen seçeneklerden biridir.